Niezależnie od tego, czy zaczynasz dopiero zabawę z erotycznymi gadżetami, czy może jesteś już wytrawną użytkowniczką wibratorów - ten artykuł z pewnością przypadnie Ci do gustu. Tłumaczymy w nim bowiem, jak działa wibrator i które modele wybrać, by czerpać maksimum przyjemności, w momencie, gdy dostęp do partnera jest, hmm, mocno ograniczony;) Dowiedzcie się więcej o tym wyjątkowym gadżecie.

Kilka słów o zabawce, której nie sposób się oprzeć

Wiecie, że pierwszy wibrator wyszedł spod ręki niejakiego Josepha Mortimera Granville’a i służył do masażu, ale - wcale nie erotycznego! Za jego pomocą leczono pacjentki (głównie mieszczanki), które z niewiadomych przyczyn cierpiały na histerie. Wibracje tego sporego wówczas narzędzia wykorzystywano podczas wizyt lekarskich do masażu łechtaczki, by pobudzić i ożywić komórki całego ciała do lepszej pracy, a co za tym idzie: uspokoić pacjentkę. Jak można się domyślić - lekarz wykorzystujące tego typu praktykę mógł spodziewać się sporych kolejek do swojego gabinetu. W ten sposób ta zdecydowanie mało konwencjonalna metoda leczenia histerii wkrótce przeobraziła się w popularny gadżet służący urozmaicaniu życia seksualnego - nie tylko kobiet.

Jak zatem działa wibrator?

Warto podkreślić, że wibrator służy przede wszystkim temu, by dawać przyjemność. Jeśli podczas jego używania będziesz koncentrować się tylko na orgazmie - pamiętaj, że nie tędy droga. Ta erotyczna zabawka, którą odpowiedni napęd wprawia w rozkoszne dla ciała drgania, porusza się z różną intensywnością, której tempo nadajesz Ty. Możesz to zrobić dzięki temu, iż w wibratorze wbudowany jest mechanizm zasilany najczęściej za pomocą baterii. Niektóre z nich posiadają kilka silników - oczywiście by dłużej i z większą intensywnością dawać użytkowniczce przyjemność. Silniczek wibratora może znajdować się różnych jego miejscach - co ma niebagatelny wpływ na to, jak będziemy odczuwać przyjemność. Umiejscowiony na końcu może wibrować naprawdę bardzo, bardzo intensywnie. Wibratory wyposażone są także w różne tryby lub programy. Im więcej ich posiada gadżet - tym ciekawsze doznania możesz uzyskać. Gdy już nauczysz się obsługi tego gadżetu, skoncentruj się na sobie i swoich potrzebach. To, co najlepsze przyjdzie z czasem ;) Jednym z najpopularniejsych w ostatnim czasie jest wibrator króliczek.

 jak działa wibrator

Jak działa wibrator dla pań?

W tym przypadku chcielibyśmy powiedzieć, że to niezwykle proste, ale tym sposobem moglibyśmy urazić tę część czytelniczek, które od gadżetów erotycznych wymagają zdecydowanie więcej. Oprócz bezsprzecznie wpływu na kobiece ciało, któremu daje mnóstwo przyjemności, warto dodać, że wibrator można stosować także do masażu pochwy, łechtaczki. Dzięki temu, że gadżety te są wyposażone w mnóstwo funkcji, można wybrać jego wielkość, dopasować go do swojego ciała i sprawiać sobie przyjemność tak, jak tylko chcemy. Początkującym polecamy zaprzyjaźnić się z wibrator typu “pocisk”, zaś tym z nas, które oczekują od łóżkowych zabaw jeszcze większego funu - wibratory-króliczki (można je wkładać do pochwy, jednocześnie masując sobie łechtaczkę).

Jak działa wibrator dla par?

Wibrator dla par to opcja dla tych, którym zależy na wyeliminowaniu nudy z ich łóżkowych zabaw. Sprawianie przyjemności oboju zapewni gadżet, który będzie posiadał elementy służące do masażu lub penetracji partnerki oraz np. wibrujący pierścień do oplatania go wokół penisa partnera. Gwarantujemy, że dzięki takiej zabawce już nigdy jedno z Was nie wyjdzie z sypialni niezadowolone i… niezaspokojone;) Pamiętajcie także o wyrzuceniu z głowy tzw. cenzora i sami przekonajcie się, jak działa wibrator.