Na rynku mamy dostęp do wielu rodzajów preparatów, które mają wspomóc lub po prostu uprzyjemnić seks. Lubrykanty są jednym z wielu specyfików, do których każdy ma nieograniczony dostęp i może bez trudu znaleźć coś dla siebie, zgodnie z własnymi potrzebami czy też upodobaniami. Czym zatem jest lubrykant? To inaczej mówiąc żel intymny, którego zadaniem jest zmniejszanie tarcia. Służy naszemu komfortowi i przyjemności w trakcie seksu.

Rodzaje żeli intymnych

Warto mieć wiedzę na temat właściwości poszczególnych rodzajów żeli nawilżających, a także zastosowań każdego z nich, aby móc z pełną świadomością wybrać odpowiedni preparat dla siebie. Postaram się Wam to przybliżyć w jak najbardziej przystępny sposób.

Lubrykanty na bazie wody


Ten rodzaj żeli jest najbardziej popularny na rynku. To delikatny i przyjazny dla skóry okolic intymnych preparat. Jego ogromną zaletą jest możliwość stosowania go razem z prezerwatywami i gadżetami erotycznymi, ponieważ nie uszkadza struktury takich produktów. Łatwo można go zmyć ze skóry po stosunku. Niestety ze względu na jego łatwą zmywalność nie nadaje się do stosowania podczas kąpieli. Po prostu zbyt szybko byłby usunięty, aby mógł przynieść oczekiwane efekty. Ta kategoria lubrykantów nie jest również przeznaczona dla kobiet, które borykają się ze znaczną suchością pochwy, co warto pamiętać, przy wyborze odpowiedniego produktu.

A w jaki sposób można go użyć?

Wyobraźcie sobie wieczór w Waszym domu. Kładziecie się już do łóżka po długim dniu. Żadne z Was nie ma siły na długą grę wstępną. Ja jednak lubię odprężyć się w trakcie szybkiego seksu ze swoim partnerem. Co robię w takiej sytuacji? Stosuję lubrykant na bazie wody. Najpierw mój kochanek nakłada trochę żelu na moją waginę. Wsuwając palce delikatnie w głąb pochwy, zawsze podkręca atmosferę. Potem nakładamy drugą porcję lubrykantu na penis (w zasadzie tym zajmuję się ja). W ten sposób oboje jesteśmy rozgrzani i nie musimy się martwić niedostatecznym nawilżeniem i ewentualnymi podrażnieniami.


Lubrykanty na bazie silikonu


Wykorzystywane są w sytuacjach, gdy znaczne nawilżenie jest konieczne, np. podczas stosunków analnych lub gdy suchość pochwy nie pozwala na komfortowe współżycie. Można je bez obaw używać w trakcie kąpieli, bo nie zmyją się tak szybko. Niestety po seksie usunięcie tego żelu może być problematyczne, a jak wiadomo pozostawienie jego resztek w zakamarkach pochwy może wiązać się z infekcjami. Za to można stosować je bez obaw w czasie seksu z użyciem prezerwatyw. Nie uszkadzają lateksu. Nie powinno się jednak łączyć ich z gadżetami erotycznymi wykonanymi z silikonu. Na szczęście sklepy oferują zabawki erotyczne, wykonane również z innych materiałów.

Kąpiel czas zacząć

Nie ma nic gorszego niż kąpiel we dwoje i brak możliwości pełnego stosunku. Myślę, że każdy to przeżył: oboje jesteście nakręceni do szaleństwa. Już, teraz, natychmiast chcesz go poczuć w sobie i co? I wielkie nic!, bo tarcie, jakie spowodowała woda uniemożliwia wejście w głąb Ciebie. Właśnie na taką okoliczność wymyślono lubrykanty na bazie silikonu. Wystarczy, że wzajemnie się nim wysmarujecie, co może być nie mniej przyjemne, niż sama penetracja. A dalej już wiecie co robić. Wierzcie mi na słowo, już nic więcej nie stanie Wam na przeszkodzie.


Lubrykanty hybrydowe


Lubrykanty hybrydowe to połączenie najlepszych cech żeli na bazie wody i tych stworzonych na bazie silikonu. Nakłada się je lekko, bo ich konsystencja jest mniej lepka i zwarta, a ich trwałość pozwala na stosowanie podczas kąpieli. Nie ma także żadnych przeciwwskazań do używania ich razem z prezerwatywami czy gadżetami erotycznymi. Warto je przetestować, szczególnie w sytuacji, gdy ich pierwowzory nie spełniły oczekiwań, jakie mieliście.

Hybryda w tubce, hybryda w łóżku

Żele hybrydowe mają lekką, delikatną konsystencję. Nie są klejące, co można świetnie wykorzystać w swojej sypialni (lub gdzie Wam się zamarzy). Używam go, jako żelu do masażu (między innymi). Świetnym pomysłem jest nałożenie większej ilości żelu między piersi. W ten sposób staną się one masażerem, którego możesz użyć na penisie swojego mężczyzny. On będzie zachwycony widokiem i doznaniami, a Ty nie poczujesz ani odrobiny nieprzyjemnego tarcia. Mało tego, w ten sposób możesz wymasować całe ciało swojego faceta. Sami sprawdźcie, jak smakuje seks w klasycznej pozycji, gdy Wasze ciała są tak śliskie od żelu.


Lubrykanty organiczne


Jest to wysoka klasa lubrykantów, wykonana z najwyższej jakości składników pochodzenia wyłącznie roślinnego. Nie znajdziecie w nich najmniejszych śladów chemii. Te produkty nie uczulają,  nie podrażniają skóry. Mają lekką konsystencję, która nie powoduje uczucia nieprzyjemnej lepkości. Firmy stworzyły coś wyjątkowego, nie tylko dla miłośników ekologii, ale dla wszystkich, którzy zwracają baczną uwagę na skład produktów, których używają.

Piknik w gaju

Seks na świeżym powietrzu to świetna odmiana dla codziennej rutyny. Osobiście lubię ten dreszczyk emocji, ale wiem z doświadczenia, że czasem sama świadomość, że ktoś może Was przyłapać na gorącym uczynku tak bardzo stresuje kobietę, że pomimo wszelkich chęci i starań partnera, jej pochwa pozostaje sucha. Co w takiej sytuacji, gdy się chce a nie można? No właśnie, że MOŻNA. Wystarczy z kosza piknikowego wyjąć lubrykant i już zakłócenie leśnej ciszy stanie się możliwe.


Lubrykanty rozgrzewające i chłodzące

Te żele intymne zawierają dodatkowe składniki, takie jak np. mentol lub mięta pieprzowa, co ma zapewnić dodatkowe doznania w trakcie seksu. Niektóre z nich rozgrzewają skórę w miejscach, gdzie zostały zaaplikowane, co powoduje lepsze ukrwienie i zintensyfikowanie wrażeń płynących ze zbliżenia. Inne z kolei chłodzą wywołując przyjemne mrowienie i dreszcze.

Wszystko jest dla wszystkich, ale w przypadku preparatów, które mają ekstra dodatki warto zacząć od niewielkiej ilości, aby sprawdzić czy takie doznania nam odpowiadają, a także aby upewnić się, że nie wystąpią reakcje alergiczne.

Ciepło / zimno

Większość słyszała o tej zabawie. Wystarczy wziąć gorącą herbatę i lód, aby dostarczyć sobie skrajnych doznań. Gdybym Wam jednak powiedziała, że efekt gorąca może utrzymywać się długo, a do tego dołączy przyjemne uczucie mrowienia? A może by tak połączyć gadżet erotyczny ze stali nierdzewnej - schłodzony -  z rozgrzewającym żelem intymnym? Czy już czujecie tą eksplozję rozkoszy?


Lubrykanty analne

Gdy w sklepie znajdziecie się w dziale z lubrykantami analnymi, to zauważycie, że są tam żele na bazie wody i silikonu. Dlaczego, więc poświęcam im oddzielny akapit? Opisuję je osobno, ponieważ uważam, że warto zwracać uwagę na etykiety. Jeżeli producent zaznaczył, że jego produkt ma konkretne zastosowanie, to dobrze jest się tego trzymać. Żele analne są gęstsze niż te tradycyjne, co ogranicza w znacznym stopniu ryzyko podrażnień odbytu, który przecież nie nawilża się w sposób naturalny.

Gęsty żel

Tutaj chyba nie potrzebujecie konkretnej inspiracji. Seks analny jest tym, co albo się kocha albo nienawidzi. Jednakże nie ważne czy używacie w tym celu zabawek czy też nie, lubrykant jest absolutną koniecznością i o tym zawsze pamiętajcie.

Finalizując

Przed wyborem zastanówcie się czego oczekujecie od produktu, na który chcecie się zdecydować, jakie macie wobec niego wymagania i jakiej satysfakcji się spodziewacie. Zawsze stosujcie lubrykanty podczas seksu analnego i w chwilach, gdy korzystacie z gadżetów erotycznych. W innych wypadkach wybór pozostawiam Wam. Eksperymentujcie, testujcie, sprawdzajcie. Nie bójcie się nowości, a może znajdziecie coś, co Was zauroczy i zachwyci.