Seks analny nazywany jest także miłością grecką. Wbrew pozorom nie jest to zabawa przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn homoseksualnych. Dla osób, które decydują się na seks analny nie jest to nic zdrożnego lub niedopuszczalnego. Taki stosunek wymaga uczuć oraz wprawy. Warto też wiedzieć, od czego zacząć, by nie zrazić się już na samym wstępie.

Decyzja o współżyciu analnym

Jak przy każdej aktywności seksualnej – obie strony powinny tego wyraźnie chcieć. Presja i namawianie nie pomogą w osiągnięciu celu oraz satysfakcji. Warto rozmawiać z partnerem / partnerką o swoich fantazjach i pomysłach. Próba znalezienia nici porozumienia w sprawie seksu analnego jest bardzo istotna nim zacznie się jakiekolwiek próby. Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć te rozmowy to nie ma jednej odpowiedzi. Dowiecie się w ten sposób więcej na swój temat, poznacie swoje chęci i obawy, które będziecie mogli dokładnie omówić i lepiej się zrozumieć.

Seks analny dla początkujących - zacznijcie od higieny

Wiele osób obawia się, że seks analny wiąże się z brudem i brzydkim zapachem. By pozbyć się takich myśli warto pamiętać o zachowaniu higieny. Odbytnica i kanał odbytu to miejsca, przez które kał tylko przedostaje się tuż przed wypróżnieniem. Nie pozostaje tam przez cały czas. Przy odpowiedniej diecie ryzyko zabrudzenia jest niewielkie. Najpewniejszą formą oczyszczenia się jest zrobienie ok. 2 godzin przed stosunkiem lewatywy z użyciem zwyczajnej, dostępnej w każdej aptece gruszki. Przy użyciu ciepłej wody przepłukujemy odbyt, aż woda będzie zupełnie czysta. W trakcie samego seksu pamiętajmy o kolejności. Seks analny powinien być ostatnim w trakcie stosunku. Nie powinno się przechodzić bezpośrednio do seksu oralnego lub waginalnego po stosunku analnym bez ówczesnego umycia penisa (albo zmienienia prezerwatywy) lub zabawki erotycznej.

seks analny poradnik

Typowe pytanie początkującego: czy seks analny boli?

W seksie analnym najważniejsza jest komunikacja między partnerami. Nie wstydźcie się mówić tego, co w danym momencie czujecie. Nie należy się spieszyć i być zbyt gwałtownym.  Bardzp ważne jest przygotowanie do seksu analnego.Szybkie i zbyt gwałtowne ruchy mogą doprowadzić nawet do pęknięcia lub nadwyrężenia zwieracza. Odbyt potrzebuje chwili, by przyzwyczaić się do rozmiaru penisa. Przy pierwszych ruchach warto zwalniać i zatrzymywać się, dla rozluźnienia mięśni. O tempie i intensywności penetracji zawsze powinna decydować osoba bierna. Pozycja na jeźdźca, inne pozycje siedzące lub ułożenie na łyżeczkę daje osobie biernej pełną kontrolę nad głębokością i szybkością pchnięć.

Przygotowanie do seksu analnego - zadbaj o nawilżenie

Odbyt nie nawilża się sam, więc trzeba mu w tym pomóc, aby bezpiecznie i bezboleśnie móc się w niego zagłębić. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie lubrykantu analnego. Na nawilżenie gadżetów najlepiej sprawdzi się żel na bazie silikonu, który nie wchłania się, ani nie wysycha zbyt szybko. W przypadku korków lub koralików analnych lepszym wyborem będzie lubrykant na bazie wody. Stanowczo należy unikać olejków, olei i kremów! Na rynku dostępne są również spraye, które mają za zadanie lekko rozluźniać i zwiększać elastyczność, a także gładkość błony śluzowej. Przy okazji – co ważne – nie są znieczulające. Przed stosunkiem wystarczy spryskać okolice odbytu. Nie zapewniają one jednak nawilżenia i nie są zastępstwem dla lubrykantów.

sex analny dla poczatkujacych

Korki analne, oprócz sprawiania przyjemności, świetnie posłużą jako przygotowanie do seksu analnego. Korzystając z zestawów, w których występują korki o różnych rozmiarach, stopniowo przyzwyczajamy odbyt do większych rozmiarów. Ważne, by korek miał zdecydowanie szerszą podstawę, co zapobiega zasysaniu się gadżetu! Koraliki analne sprawdzą się w trakcie stosunku waginalnego, bo zapewnią dodatkową stymulację, nie tylko dla kobiecego odbytu, ale i dla penisa partnera.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Nie wolno zapominać o prezerwatywie. To zabezpieczenie nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed wirusem HIV i chorobami wenerycznymi. O bezpiecznym seksie bez prezerwatywy możemy mówić jedynie w przypadku stałych związków, w którym oboje partnerzy są zdrowi. Jeśli brakuje wam takiej pewności – zawsze sięgajcie po prezerwatywę! Zachęcamy do uważnego zapoznania się z poradnikiem o seksie analnym dla poczatkujacych. Nawet osoby doświadczone w tej kwestii mogą wyciągnąć cenne informacje! Zobacz również inne artykułu na blogu - wśród nich: BDSM dla początkujących!