BDSM to erotyczna gra, która polega na odgrywaniu przez partnerów ról strony dominującej i uległej. Głównymi jej elementami są: krępowanie, wydawanie poleceń oraz wymierzanie gry wstępnej. BDSM służy przede wszystkim do urozmaicenia seksu. Zwiększa napięcie erotyczne między partnerami. Metod na zabawę jest dużo, więc każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie i dowolnie łączyć oraz komponować elementy, by osiągnąć pełnie satysfakcji. O tym jak przygotować się do zabaw BDSM i na jakie akcesoria warto zwrócić uwagę, przeczytasz poniżej.

Ustalenia wstępne

Przed rozpoczęciem zabawy porozmawiajcie ze sobą. Dowiecie się, kto wolałby, którą ze stron. Jedno z was powinno być stroną uległą, drugie dominującą. Zastanówcie się też nad hasłem bezpieczeństwa, które wypowiedziane przez stronę uległą będzie oznaczać bezpieczne przerwanie zabawy. Możecie również wspólnie pomyśleć o tym, czego najbardziej chcielibyście spróbować. Gdy już oboje będziecie się czuć gotowi, możecie rozpocząć zabawę.

 

Akcesoria do krępowania

Kajdanki i mankiety

To najpopularniejsze akcesoria do krępowania, znane nawet tym, którzy na co dzień nie bawią się w BDSM. To idealne rozwiązanie dla początkujących. Dzięki nim szybko i skutecznie można skrępować nadgarstki i / lub kostki

Szarfy służą do wiązania nadgarstków oraz kostek. Dobrze sprawdzą się też w przywiązywaniu do ram łóżka czy krzesła. Subtelne i eleganckie na pewno na początku nie odstraszą, dlatego też dobrze sprawdzą się w zabawach par początkujących.

Liny

Dają wręcz nieograniczone możliwości krępowania ciała. Można nimi dowolnie obwiązać stronę uległą oraz przywiązać ją np. do łóżka. Liny to dobre rozwiązanie dla doświadczonych par.

Rozpórki

Czyli mankiety do kostek połączone podłużnym słupkiem. Unieruchamiają nogi uległej strony w pozycji szeroko otwartej, co daje doskonały dostęp do miejsc intymnych. Najlepiej sprawdzą się w pozycji stojącej lub leżącej. Polecamy parom, które już wiedzą, że BDSM im odpowiada.

Hog tie

To uprząż, która składa się z mankietów na nadgarstki oraz kostki. Połączone są skrzyżowanymi paskami. Umożliwia całkowitą dominację poprzez unieruchomienie osoby uległej w pozycji klęczącej z rękami do tyłu lub leżącej na brzuchu w pozycji kołyski. To rozwiązanie idealne dla par doświadczonych.

Wiązania do łóżka

To mankiety na nadgarstki i kostki, które połączone są długimi paskami, mocowanymi pod materacem. Paski są regulowane, dzięki czemu można dostosować je do dowolnego materaca. Zawsze są pod ręką, a przy okazji dają się łatwo ukryć. To rozwiązanie idealne dla par rozkochanych w krępowaniu.

 

Akcesoria do klapsów i łaskotania

Pejcze

To wręcz podstawowe gadżety do wymierzania klapsów. Zakończone długimi, luźnymi frędzlami nadają się również do łaskotania i pieszczot.

Szpicruty

To znane wszystkim baty, które zadają mocne, piekące uderzenia. Ich cienko zakończone końcówki pozostawiają na skórze widoczne ślady.

Packi

Świetnie sprawdzają się do wymierzania głośnych klapsów. Ich płaska powierzchnia ułatwia zadanie.

Piórka

Są oczywiście gadżetem do łaskotania i pieszczot wrażliwych części ciała takich jak stopy, uda, pośladki, brzuch czy piersi.

 

Zestawy bondage

Dobrym rozwiązaniem dla każdej pary, która chce praktykować BDSM jest zakup gotowego zestawy bondage. W takich zestawach znajduje się wszystko, co jest niezbędne do rozpoczęcia zabawy. Zawierają akcesoria do krępowania, wymierzania kar czy do zasłaniania oczu lub do kneblowania. Takie zestawy pakowane są w piękne pudełka, które idealnie sprawdzą się jako prezent dla drugiej połówki.

 

Dodatki

Obroże, kolie, chokery

To doskonale znane symbole uległości, a przy okazji piękne ozdoby na szyję. Jasno zaznaczają rolę strony uległej. Do obroży można doczepiać smycz lub łańcuszek dekorujący biust.

Uprzęże i podwiązki

Służą do podkreślania zmysłowych kształtów. Biust, pośladki, uda, czy biodra wyglądają w nich niezwykle kusząco. Te dodatki dają się do noszenia na nagim ciele oraz jako uzupełnienie bielizny czy nawet codziennego stroju. Są regulowane, idealnie przylegają do ciała i pasują niemal do każdego rozmiaru.

Zaciski do sutków

To wyjątkowy rodzaj biżuterii erotycznej. Służą do stymulowania strefy erogennej bez użycia dłoni. Posiadają regulacje, dzięki czemu każdy jest w stanie dobrać siłę ucisku do własnych preferencji.